top of page

Мохіто коктейль алкогольний та безалкогольний: рецепт приготування


Мохіто (ісп. Mojito) - коктейль на основі світлого рому та листя м'яти. Походить з острова Куба, став популярним у США у 1980-х. Коктейль входить до списку «сучасної класики» міжнародної асоціації барменів (IBA) та класифікується як лонг дрінк[1].


Мохіто традиційно складається з чотирьох інгредієнтів: газована вода, цукор, лайм та м'ята. Для охолодження напою до нього додають колотий лід. У алкогольний мохіто додають п'ятий інгредієнт – ром. Останнім часом для прискорення приготування коктейлю замість окремих газировок та цукру використовують різні солодкі напої типу «Спрайт». У мохіто комбінація солодкого та освіжаючого цитрусу з м'ятою, які, можливо, додавалися в ром, щоб «замаскувати» міцність останнього, зробила цей коктейль одним із найпопулярніших літніх напоїв. У деяких готелях Гавани до мохіто додають також ангостуру.

Історія

Авторство попередника мохіто, коктейлю «Драк», приписують англійському пірату Френсісу Дрейку. Тоді, у XVI столітті, м'яту та лайм у ром додавали з двох причин – вони служили профілактикою хвороб та заглушали поганий смак неякісного рому [2].


Існує кілька версій появи мохіто, найраніший рецепт мохіто, що дійшов до наших днів, записаний в барменському довіднику гаванського бару Sloppy Joe's Bar в 1931 році.


Про походження назви "мохіто" є кілька версій. Одна говорить[3], що слово походить від ісп. Mojo (мохо, mojito – зменшувально) – соус мохо (ісп. Mojo), поширений на Кубі та Канарах, зазвичай до нього входять часник, перець чилі, паприка, лимонний сік, коріандр або кмин, шафран (прянощі) або квітки сафлора, зелень , томат, вода.


Інша версія стверджує [4], що мохіто - це змінене "мохадіто" (ісп. Mojadito, Зменш. від mojado), що означає "злегка вологий".


Рецепт проготування:

- лайм 2-3 слайси

- м‘ята 10-15 листків

- білий ром 50 мл.

- лід на розмір бокалу

- вода газована 100-150 мл.

- цукровий сироп 10 мл.


Відео приготування коктейлю, а саме алкогольної версії:Відео пригоотування безалкогольної версії Мохіто:Якщо бажаєте замовити барний кейтеринг, переходьте за посиланням!

21 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page